Właśnie podsumowujemy I modułu MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNYEGO - EDYCJA III POZNAJEMY ZAWODY wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.

Na początku uczniowie pokolorowali okładkę Lekturnika, uzupełnili wszystkie strony związane z modułem 1. Każdy osobiście  wykonał swoją chmurkę Tosię, która jest umieszczona w naszym Kąciku "LEKTURKI SPOD CHMURKI".

Wybraliśmy w tym module lekturę "Rany Julek" . Towarzyszyła nam bardzo długo, gdyż była również naszą lekturą szkolną. Przygotowaliśmy plakaty z BZIAKAMI, które zachęcały do czytania tej pozycji książkowej.

Następnie wykonaliśmy zakładki do książek, która zawierała elementy z czytanej i omawianej lektury.

Ponadto zrealizowaliśmy z umieszczonego scenariusza:

- Opowiadanie „Rozchmurzone opowiadanie na powitanie” .

-  wydrukowanie i kolorowanie zawodów, opis współczesnych zawodów – praca domowa.  

- Miasto zawodów - praca z tablicą interaktywną, omawianie miejsc pracy i zawodów.

-Spotkanie z tatą uczennicy Martynki – p. Markiem Kołodziejem, który opowiadał nam o swojej pracy dziennikarza oraz realizatora w radio. Zachęcił nas do słuchania audycji Radia Rzeszów. W każdą niedzielę od godz. 10:00 do godz. 12:00 audycja Zamkolandia, w której występują dzieci, opowiadają przeczytane książki, tematy z życia codziennego wskazane przez redaktora prowadzącego. Koncerty na żywo - cykl spotkań #MuzyczneWieczory - w każdy piątek od godz. 19:00, na które to koncerty można przyjść za darmo po wcześniejszym zarezerwowaniu sobie miejsca przez stronę internetową radia. Propozycja dla starszej młodzieży - scena teatralna - w każdą niedzielę o godz. 19:00. Również na te spotkania ze sztuką można przyjść bezpłatnie i zobaczyć grę aktora na żywo. W obecnej sytuacji jaka panuje w kraju ww imprezy są organizowane w bardzo wąskim gronie publiczności lub retransmitowane lub prowadzone tylko online na kanale youtube/ facebooku Radia Rzeszów. W każdy piątek od godz. 21:00 do 23:00 Podkarpacka Scena Przebojów czyli lista najpopularniejszych utworów podkarpackich wykonawców. W programie tym każdy artysta może zaprezentować swój autorski utwór muzyczny w polskim języku. W każdą niedzielę w TVP3 Rzeszów o godz. 19:30 telewizyjna odsłona Podkarpackiej Sceny Przebojów, w której prezentowane są wywiady oraz teledyski podkarpackich artystów. (ZDJĘCIA)