20 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką i wydawcą książek P. Lidią Miś. Podczas spotkania autorka opowiadała o tym, jak powstaje książka i odpowiadała na liczne pytania zadawane przez dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zakupić sobie książki i otrzymać autograf autorki (zdjęcia).

W dniach 5-9 czerwca 2017 uczniowie naszej szkoły wyjechali na zieloną szkołę do Międzybrodzia Żywieckiego. Po porannej zbiórce i pożegnaniach z rodzicami wyruszyliśmy w grupie 41 uczniów reprezentujących klasy 1-6 oraz 4 wychowawców klas starszych, by spędzić tydzień poza murami naszej szkoły. Zaraz po przyjeździe zostaliśmy zaproszeni na zajęcia nad zalewem, czyli opalanie na rowerkach wodnych. Po zakwaterowaniu i obiedzie nadszedł czas na poznawanie miejsca, w którym mieszkaliśmy oraz zajęcia sportowe. Mogliśmy wybierać i grać w piłkę nożną, badmintona, tenisa, siatkówkę, koszykówkę, bilard, piłkarzyki albo pobawić się na placu zabaw (zdjęcia).

5 czerwca odbyła się wycieczka klas I,II i przedszkola. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Zagrody – Muzeum Wsi Markowej. W skansenie mogliśmy poznać historię naszych przodków. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie na wsi na przełomie XIX i XX wieku. Podziwialiśmy drewniane chaty pod strzechą, zabytkowe narzędzia i sprzęty gospodarskie. Następnie udaliśmy się do Centrum Zabaw i Rozrywki Kolorado. Tam czekała na nas gorąca pizza, pyszne lody i mnóstwo zabaw. Wszyscy mogli sprawdzić swoją wytrzymałość i koordynację ruchową. Nie lada wyzwaniem okazały się tory przeszkód, zjeżdżalnie i drabinki. Z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domu (zdjęcia)!

Piękna czerwcowa pogoda sprzyja wędrówkom i zabawom na świeżym powietrzu. Nasi uczniowie z wielką ochotą wyruszyli na sam koniec Rzeszowa, by bliżej poznać lokalne zakątki. Po drodze przyjrzeliśmy się kwiatom łąkowym i polnym zwierzętom. Celem wycieczki było wspólne ognisko połączone z zabawami ruchowymi i pieczeniem kiełbasek. Energii i apetytu nikomu nie brakowało, a wspólnie spędzony czas był okazją do integracji uczniów z klas I-V. Serdecznie dziękujemy pani Klaudii Rak za zaproszenie i ugoszczenie nas w swoim ogrodzie (zdjęcia).

28 maja schola z naszej szkoły uczestniczyła w Ponadregionalnym Konkursie Piosenki Maryjnej "Matuchnie Pieśni Niesiemy" na którym wykonała piosenkę pt. "Gabriel Zwiastował". Dzięki perfekcyjnemu wykonaniu i aranżacji muzycznej (Piotr Kocur - instrumenty klawiszowe, s. Aneta Malak - gitara) zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii Schole, KSM, Grupy Oazowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (zdjęcia).

26 maja w naszej szkole odbył się dzień z galaretką i kisielem. Przygotowaniem i sprzedażą zajęła się klasa 6. Dostępne były galaretki o smakach: truskawkowym, agrestowym, owoców leśnych, owoców egzotycznych, pomarańczowym a kisiel o smaku truskawkowym. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów. Szóstoklasiści zebrane pieniądze przeznaczą na zieloną szkołę (zdjęcia).

 

W najbliższy piątek w naszej szkole odbędzie się sprzedaż galaretek i kisieli o różnych smakach

Przygotowaniem słodkości i sprzedażą zajmuje się
klasa 6.

Słodkości będą sprzedawane na przerwach.

Oferujemy galaretki o smakach: truskawkowym, owoce leśne, owoce egzotyczne, agrestowym, pomarańczowym, truskawkowym oraz kisiel o smaku truskawkowym.

Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Malak uczniowie z klasy 4 oglądali rośliny i ryby wodne oraz rośliny i krzewy rosnące w ogrodzie. 

 (zdjęcia)

Dziękujemy