Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Bziance

Notatka z półkolonii

Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to… .oczywiście wakacje. Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej  szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami. Dlatego też dla uczniów została zorganizowana półkolonia let

nia w dniach od 04- 08 lipca.

W dniu 23 czerwca odbyła się uroczysta gala na zakończenie roku szkolnego w Domu Strażaka w Bziance. Punktualnie o godz. 16.00 zawitali zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz sami uczniowie naszej szkoły. Siostra Dyrektor Maria Skwarek uroczyście przywitała uczniów, rodziców i gości. Atmosfera była bardzo podniosła. Swoją obecnością zaszczycił nas radny Gminy Świlcza Pan Kamil Skwirut oraz sołtys wsi Bzianka Pani Grażyna Sołtys. Po powitaniu wszystkich przez Siostrę Dyrektor nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Podczas apelu "Tajemniczy zegar" pomagał nam przenosić się wspomnieniami do roku szkolnego 2015/2016. Wskazówki zegara przesuwały się od klasy 0 do 6. W tym czasie uczniowie i wychowawcy wychodzili na środek sceny a następnie oglądali krótkie filmy przedstawiające życie szkolne ich klas. Wszyscy uczniowie klas 0-3 otrzymali od Siostry Dyrektor nagrody.

20 czerwca cała klasa 0 wyjechała na  długo wyczekiwaną wycieczkę. Podczas pobytu w Rzeszowie dzieci oglądnęły film w 6D pt. ”Big Bunny”- bajka była dostosowana do wieku widzów, którzy zostali wcześniej przygotowani na efekty specjalne w kinie 6D. Największa atrakcją jednak były gry i zabawy w Parku trampolin „Happy Jump”. Dzieci rywalizowały ze sobą  w ulubionych  gra ruchowych tj: berek, zbijak, a także miały okazje nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych, akrobatycznych na trampolinach. Po intensywnych dwóch godzinach ruchu dzieci w mgnieniu oka zjadły pizze dostarczona przez dostawcę pizzerii. Jak dowiedzieliśmy się z wywiadu  w ostatnim tygodniu  szkoły dzieci jako  najmilsze wspomnienie z całego roku szkolnego  wymieniały wycieczkę klasową do Happy Jump(zdjęcia).

W dniu 17.06.2016r. dzieci z klasy 0 oraz 3 uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. W czasie wycieczki uczniowie w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób poznały historię powstania pieniądza. W czasie lekcji warsztatowej pt. „Jak to z tym pieniądzem było czyli historia pieniądza dla maluchów” dzieci m.in. grały w ogromne domino, oglądały krótkie filmiki związane z tematem oraz grały w dużą grę planszową, w której wcieliły się w rolę kupca przybywającego na targ do międzywojennego Rzeszowa. Uczniowie  kupowali i sprzedawali  towary, próbując zarobić i zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, aby jak najdłużej pozostać w Rzeszowie. Na koniec  na dzieci czekały niespodzianki, które zabrały do domu: dukat z dawnych czasów, oraz gra planszowa wraz z dawnymi banknotami.

12 czerwca 2016 odbył się w naszej szkole PIKNIK RODZINNY. Piknik został zorganizowany przy współudziale Rady Rodziców, pracowników szkoły, ale także sponsorów. Była to wspaniała okazja do wspólnej zabawy, przebywania w gronie rodzinnym. W czasie całej imprezy dopisywała nam piękna pogoda. Wśród piknikowych atrakcji znalazły się: loteria fantowa, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, jazda na koniach, lody. Można też było smacznie zjeść. Zabawę ożywiał śpiew i muzyka zespołu Awista. Wiele dzieci i rodziców włączyło się też w zabawy  prowadzone przez naszego wodzireja(zdjęcia).

W dniach 9-10 czerwca uczniowie z klas 4, 5 i 6 wyjechali  na upragnioną wycieczkę do Zakopanego. Piękna pogoda pozwoliła nam  zobaczyć po drodze wspaniałą cerkiew Łemkowską w Kwiatoniu oraz wyjechać na  Przełęcz Małastowską – miejsce bitwy pod Gorlicami w 1915 roku, gdzie obecnie znajduje się cmentarz wojskowy.  W Zakopanym zwiedziliśmy Muzeum Stylu Zakopiańskiego  oraz cmentarz na Pęksowym Brzysku, wjechaliśmy koleją na Gubałówkę, aby tam nacieszyć się pięknymi widokami Tatr i zjechać Wyciągiem Butorowym. Nie obyło się oczywiście bez wyprawy nad Morskie Oko, a ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie kościoła na Jaszczurówkach. Wróciliśmy do Bzianki zmęczeni , ale szczęśliwi, z bagażem pięknych wspomnień (ZDJĘCIA).

 

 

1 czerwca odbył się w naszej szkole  Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. konkursy sportowe, zabawa przy muzyce, lody oraz słodki poczęstunek. W tym wyjątkowym dniu nie było zajęć, a każda klasa miała zaplanowane konkurencje sportowe w swojej  kategorii wiekowej. Przed zawodami odbyła się rozgrzewka, w której uczniowie mieli okazje wyznać  skrywane uczucia do swoich lubych. Zawody rozpoczął bieg długi dostosowany oczywiście do wieku uczestników. Dzieci w innych konkursach  miały okazję sprawdzić swoją zręczność, zwinność, celność, równowagę, a wszystkie konkurencje zmierzały do zdobycia jak największej liczby punktów. Konkurs wyłonił najlepszych sportowców w szkole. Wiele uczniów wykazało ducha walki. Wyłonieni zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali nagrody. Pogoda w tym dniu była wymarzona i sprzyjała również wzmocnieniu opalenizny przed zbliżającymi się  wakacjami (zdjęcia) … :)