25 czerwca , dzień przed zakończeniem roku szkolnego  w  Domu Strażaka spotkała się cała społeczność  naszej szkoły aby uczestniczyć w Gali rozdania nagród i statuetek za Filmy fabularne, które Nauczyciele , pracownicy szkoły i uczniowie „ kręcili ” przez cały kończący się rok. Klasa VI  dziękując  za każdy trud, cierpliwość i wyrozumiałość   postanowiła nagrodzić  S. Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły ale także  gości którzy przybyli na naszą Uroczystość, wręczając każdemu pamiątkowe  statuetki i piękne kwiaty. Brawami nagradzaliśmy usłyszane tytuły filmów np.  „ Lubię Bziankę” „Nasza szkolna rzeczywistość” „Gimnastyka buzi i języka” „Szczotka wszystko umyje” ” Niekończące się awarie” „Drugi rok , mały skok” „Z angielskim za pan brat” „ Do trzech razy sztuka” „Gdzie jest dotacja?” „ Każdy jest artystą”  „Warto być dobrym” „To co dobre minęło…” itp. S. Dyrektor , jako główny przedstawiciel i organizator Festiwalu nagradzała uczniów za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu a Rodzicom wręczała Listy gratulacyjne dziękując  za owocną współpracę.  Na tę uroczystość  przybyła  także  pani sołtys – Grażyna Gołąb, wójt gminy Świlcza- Adam  Dziedzic i Radny Kamil  Skwirut.  Każdy wchodzący  na czerwony dywan, podczas brzmienia uroczystych famfar, mógł poczuć się  prawdziwym scenarzystą, oglądając prezentację i  wspominając jak bogaty w wydarzenia  był ten rok. Panu Bogu dziękujemy za możliwość przeżywania tych dni pod Jego opieką a wszystkim życzymy odpoczynku i zaczerpnięcia nowych sił.

Od września 2014 r. do czerwca 2015 r. nasza szkoła brała udział w konkursie ekologicznym „Zbiórka makulatury” organizowanym przez „ATOL” Sp. z o. o. z Rzeszowa . Udział w konkursie sprawił, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobyli wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażali  ją w życie. Najwięcej makulatury przynieśli uczniowie (z pomocą rodziców): Liliana Krzanowska (kl. II)- prawie 300 kg, Wiktoria Sarna (kl. II) – 195 kg, Izabela Wąsik (kl. II) – 67 kg, Maksymilian Zawiślak (kl. VI) – 67 kg oraz Wiktoria Wajda (kl. II) – 56 kg. Makulaturę gromadziliśmy w jednym z pomieszczeń znajdujących sie w piwnicy szkolnej. W sumie zebraliśmy 1020 kg makulatury. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu przez firmę Atol odbędzie się we wrześniu 2015 r.

W dniu 24 czerwca 2015 roku  uczniowie klas 4-6  naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do siedziby Telewizji Rzeszów, mieszczącej się w Rzeszowie przy ul. Kopisto 6. Tam z ciekawej opowieści dowiedzieli się o początkach działania rzeszowskiego ośrodka telewizji. TVP Rzeszów to oddział regionalnej telewizji publicznej, nadającej swój program na terenie województwa podkarpackiego. Telewizja Rzeszów nadaje dziennie kilka godzin własnego programu, w którym dominuje tematyka informacyjno-publicystyczna podejmująca zagadnienia z regionu. Początki telewizji w Rzeszowie sięgają lat sześćdziesiątych, gdy swą pracę reporterską rozpoczął operator i dziennikarz Damazy Kwiatkowski. Jego materiały filmowe były przesyłane i emitowane z Warszawy. W 1972 roku ze studia w Krakowie nadano pierwszy rzeszowski program regionalny, a rok później rozpoczęło działalność niewielkie studio zbudowane przy wieży nadawczej TVP na rzeszowskim osiedlu Baranówka. Telewizja Rzeszów rozpoczęła nadawanie samodzielnego programu regionalnego z Rzeszowa w 1990 roku. W październiku 2001 została oddana do użytku nowa siedziba rzeszowskiej telewizji – redakcja przeniosła się z ciasnych pomieszczeń z ul. Broniewskiego na ul. Kopisto. Program wycieczki obejmował wizytę w pomieszczeniach archiwum, reżyserce i w studiu telewizyjnym. W archiwum uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne taśmy nagraniowe oraz sposób ich przechowywania. Największym zainteresowaniem cieszyło się studio, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć miejsce emisji programów i skonfrontować swoje wyobrażenia o tym miejscu z rzeczywistością. Uczniowie wcielali się w role spikera, dziennikarza, operatora kamery lub prezentera pogody. Każdy, kto chciał, mógł zasiąść za biurkiem prezentera i przeczytać wiadomości. Inni wcielili się w rolę operatorów kamer telewizyjnych. Największą trudność sprawiło dzieciom pokazywanie pogody na mapie, gdyż należało to robić przy ekranie, na którym nie było żadnej mapy.

Uczniowie obejrzeli również film o TVP Rzeszów. Wizyta w rzeszowskim ośrodku telewizji okazała się dla wszystkich uczestników wycieczki ciekawą lekcją i świetną zabawą. zdjęcia w galerii

21 czerwca, w niedzielę  Rada Rodziców zorganizowała piknik Rodzinny  z okazji  Dnia Rodziny. Przygotowania  trwały od wczesnych godzin rannych. Ok.  południa  plac  szkolny  wypełnił się po brzegi gośćmi ze szkoły i nie tylko… Podczas zabawy  można było skosztować smacznych wypieków domowych , bigosu i kiełbasek z grilla … Całą imprezę  muzycznie ubogacał  p. Roman Czach ze swoim zespołem. Rozegrany  został  też mecz dzieci na dorosłych, były medale i nagrody. Każdy uczestnik mógł puścić los na loterii i wygrać przeróżne nagrody. Jedną z największych atrakcji dla dzieci była jazda konna.  Dzieci mogły do woli ujeżdżać ok. dziesięciu  koni. Zabawa była udana a każdy mógł  miło spędzić rodzinnie, niedzielne popołudnie.

Dziękujemy Radzie Rodziców i  wszystkim, którzy  włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie  tej imprezy. zdjęcia w galerii

W dniach od 7 – 13 czerwca dzieci naszej szkoły uczyły się,  na Zielonej Szkole – nad morzem. Po wcześniejszym zaplanowaniu, organizowaniu dofinansowania do autokaru ruszyliśmy  w długą, nocną  podróż. Jak się okazało wtuleni w nasze kocyki i „jaśki” wczesnym rankiem, ku naszemu zaskoczeniu byliśmy na miejscu. Każdy dzień był  dobrze i bogato zaplanowany. Zwiedzaliśmy różne muzea, Oceanarium, Fokarium na Helu. Podczas zajęć laboratoryjnych oglądaliśmy pod mikroskopem wiele małych,  morskich  zwierząt i poznawaliśmy ich życie.  Spotkaliśmy się z Marynarzami, którzy dzieląc się swoją pracą pokazali nam okręty wojenne. Dużą atrakcją było płyniecie statkiem po porcie  i oczywiście dobre lody i gofry w Gdyni.  Budowaliśmy też zamki na plaży i moczyliśmy nagi , jeśli tylko było to możliwe.  Karmiliśmy też kozy żyjące obok naszego domu , których  właścicielem było sąsiadujące z nami Hospicjum dziecięce. Na koniec , w dzień wyjazdu  odwiedziliśmy największe Muzeum  nauki  i Techniki- Exsperyment, w którym można było doświadczyć wiele ciekawych i zaskakujących rzeczy.  Trzy  godziny spędzone w tak ciekawym miejscu  minęła jak jedna  chwilka. Pod wieczór ruszaliśmy w drogę powrotną, dziękując  za tak  bogaty i udany czas. Późną nocą,  w sobotę dotarliśmy do Bzianki, gdzie witali nas stęsknieni  Rodzice.

1 czerwca, w poniedziałek odbył  się dzień sportu. Tego dnia uczniowie mieli wolne od zajęć dydaktycznych a  czas w szkole spędzili  czynnie, uczestnicząc w różnych zabawach , grach sportowych, na boisku sportowych i w Sali gimnastycznej. Na szkolnym placu,  wszyscy chętni mogli zatańczyć ZUMBĘ . Odbyły się też dwa  krótkie przedstawienia,  podczas których zastały przypomniane zasady zdrowego trybu życia, korzystania z czynnego odpoczynku a także  szanowania swojego zdrowia  przez  świadome odrzucanie różnych współczesnych używek. Pod koniec  tych zajęć  odwiedził nasz  p. Wójt  z p. Radnym i poczęstowali nas słodką niespodzianką. Ten słoneczny dzień zakończyliśmy Modlitwą „ Anioł Pański”, pamiętając  o wszystkich dzieciach świata.

10 uczniów naszej Szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Matuszewskiej wzięło udział w Podkarpackim Konkursie Rękodzieła Artystycznego. W dniu 29 maja podczas festynu przy  Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 9 nastąpiło wręczenie nagród. Zwycięzcami konkursu są : I miejsce ( w grupie klas I – III): Wiktoria Wajda – klasa 2 II miejsce ( w grupie klas I – III): Oliwia Cyzio – klasa 2 Wyróżnienie ( w grupie klas I – III): Patrycja Paździora.
W związku z prelekcją o historii Bzianki przedstawioną przez p. Kamila Skwiruta w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o historii Bzianki. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a uczniowie którzy zajęli trzy pierwsze miejsca dyplomy+nagrody książkowe i drobny upominek.
  • I miejsce: Olga Grzesik z klasy VI
  • II miejsce: Rozalia Stachowicz z klasy VI
  • III miejsce: Paweł Mierzwa z klasy VI Gratulujemy! zdjęcia w galerii