• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Pytanie

 

Czemu na straży mego istnienia

stoi sumienia, wyrzut sumienia?

 

Czemu mi dałeś serce, o Boże?

O życie walczyć trzeba na noże.

 

Dlaczego w ciele moim tkwi dusza

i do dobroci złe ciało zmusza?

 

Czemu cierpieniem doświadczasz ciało

i duszy szczęścia dajesz tak mało?

 

Wiem — Ty krzyż niosłeś, lecz jesteś Bogiem,

a ja kim jestem? — już tak nie mogę.

 

 

W dniach 22-24 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły szukali odpowiedzi na powyższe pytania podczas szkolnych rekolekcji. Zastanawiali się, co zrobić, by być dobrym człowiekiem i czy Bóg jest zawsze z nami? W tych poszukiwaniach pomagał ksiądz Mateusz który przez słowo, piosenkę oraz taniec przybliżał prawdy wiary. Nauczał, iż jeden mały gest może przybliżyć nas do Boga w burzy życia, a od nas zależy jaką drogę wybierzemy i na nawrócenie nigdy nie jest za późno. Tak też w nauki duchowe zakończyliśmy sakramentem pokuty i pojednania z Bogiem w uroczystej Mszy Świętej.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w rekolekcjach i pełni wiary głosić będziemy ,,Bóg jest miłością”.

(ZDJĘCIA)